Mevlana Programıyla İran-Alzahra Ünivesitesinden Gelen Doç.Dr. Tayebeh HOSSEINNEJAD Üniversitemizde

29 Mar

  • Dış İlişkiler Koordinatörlüğü
  • Tüm Duyurular

Üniversitemiz, Mevlana Programı Kapsamında İranlı Akademisyeni Ağırladı

İranlı Akademisyen Doç.Dr.Tayebeh HOSSEINNEJAD, 2018/2019 Eğitim-öğretim yılı bahar döneminde Mevlana Programı kapsamında üniversitemizde Kimya bölümünü ziyaret ederek  iki hafta süre içerisinde eğitim faaliyetlerinde bulundu.

İran’da Alzahra Üniversitesinde görev yapan Doç.Dr.Hosseinnejad, Kimya biliminin ülkemizde son dönemlerde dikkat çekmeye başlayan ve uygulamaları gerçekleştirilen ‘’Computational Chemistry’’ (Hesaplamalı Kimya) alanındaki bilgi ve faaliyetlerini Öğretim üyeleri ve öğrencilerimiz ile paylaşarak bilgiler verdi. Mevlana Programı kapsamında gerçekleştirilen bu ziyaret kapsamında günde dörder saat olmak üzere toplam da 16 saatlik eğitim programı ile Doç.Dr.Hoseinnejad bu alanda gerek teorik gerekse de uygulamalı olarak dersler verdi. 

Konu başlıkları iki ana başlık altında toplanmış olup, ilk kısımda Hesaplamalı Kimyanın teorisi ve özelliklerine dair işlenen konular, eğitimlerin devamında ise Hesaplamalı Kimya yazılımlarına dair uygulamalara yer verildi.

Ayrıca, Doç Dr. Hosseınnejad, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan GENÇ’i makamında ziyaret ederek üniversiteler arası bu tür hareketliliklerin faydalarına değindi. İkili, bu akademik işbirliğinin önümüzdeki dönemlerde de devam ettirilerek çeşitli konferans, proje ve seminerlerle karşılıklı etkileşimin sürdürülmesi dileklerinde bulundular.

 

 

Misafir Öğretim Üyesi Doç. Dr. Dinmukhamed KELESBAYEV, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Dış İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Müge KANUNİ ER ve Misafir Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tayebeh Hosseinnejad

 


Prof. Dr. Halil İbrahim UĞRAŞ, Doç. Dr. Mecit AKSU ve Misafir Öğretim Üyesi Doç. Dr.Tayebeh Hosseinnejad

 


Misafir Öğretim Üyesi Doç. Dr.Tayebeh Hosseinnejad Öğrencileriyle BirlikteMisafir Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tayebeh Hosseinnejad Ders Verirken