Üniversitemiz Erasmus+ Programı ve Hareketlilikler Çalıştayı Düzenledi

02 Eki

  • Dış İlişkiler Koordinatörlüğü
  • Tüm Duyurular


Üniversitemiz Dış İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından öğretim elemanlarımıza yönelik düzenlenen “Erasmus+ Programı ve Hareketlilikler Çalıştayı” Topuk Yaylası Fenerbahçe Tesislerinde gerçekleştirildi.

Üniversitemiz akademik birimlerinin dış ilişkiler temsilcilerinin katıldığı çalıştayın açılışında konuşan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç, Üniversitemizin kalitesini ve mükemmelliğini artırmak için bu çalıştayı düzenlediklerini ifade etti. Yurt dışı hareketliliğinin çok önemli olduğunu dile getiren Prof. Dr. Genç, ilk kez yurt dışına çıkacak olan öğrencilerimize veya öğretim elemanlarımıza yol göstermek, tecrübe paylaşımında bulunmak, konuyla ilgili fikir ve önerileri konuşmak amacıyla bir araya geldiklerini söyledi. Eğitim için yurt dışına giden öğrenci ve akademisyen sayımızın fazlalığının, Üniversitemiz kalitesi ve başarısının göstergesi olduğuna işaret eden Prof. Dr. İlhan Genç, yabancı uyruklu öğrenci sayımızın yüzde 150 arttığını belirterek bu oranları daha da artırmak istediklerini vurguladı.

Açılış konuşmasının ardından,  Üniversitemiz Dış İlişkiler Koordinatörlüğü’nün Erasmus+ programıyla ilgili sunumlarına geçildi. Dış İlişkiler Koordinatörlüğü’nden Prof. Dr. Müge Kanuni Er, Öğr. Gör. Mehmet Mert Kaleci, Öğr. Gör. Beyza Şahin, Sultan Bilgiç ve Hayat Çulcu Erasmus+ programına başvuru koşulları, akademik tanınma ve derslerin denkliği, ödemeler ve dönüş işlemleri gibi birçok konuda önemli bilgiler aktardı.

Çalıştayın soru-cevap bölümündeyse akademik birimlerimizin dış ilişkiler temsilcileri, merak ettikleri ve öğrenmek istedikleri soruları yönelterek Erasmus+ programı ve yurt dışı hareketlilikleri konusunda faydalı bilgiler ve önemli deneyimler elde etti.

6.JPG